470 486 EUR 3 974 EUR/m2
Sopot - Sopot Dolny F.Ceynowy Street
118.4 m2 | 2 rooms | 1898 y.
Opiekun oferty
Joanna Kaszubowska - Poland Sotheby's International Realty
Offer no: 717315
Drukuj ofertę
typ ogrzewania CO gazowe
type of construction apartment house
material brick
type of window wooden
kitchen kitchenette
balcony yes

Przestronny apartament w Sopocie Dolnym, zaledwie 200 m od plaży.


Mieszkanie, do którego prowadzi prywatna, wyłożona marmurem klatka schodowa, zajmuje całą powierzchnię drugiego piętra neorenesansowej willi - zaprojektowanej w 1898 roku przez architekta F. Dost, a rozbudowanej przez Wilhelma Wernera.

Nietuzinkowy apartament jest wynikiem prac z 2006 roku adaptujących mieszkanie oraz dwa poddasza strychowe - a wszystko to dzięki starannie przemyślanemu projektowi. Celem bowiem było stworzenie azylu, utrzymanego w jednej linii - drewna, szkła i kamienia.

Wygląd i dusza apartamentu to rezultat porozumienia pomiędzy Właścicielką a sopocką projektantką wnętrz Faustyną Michalską. Intarsje wkomponowane w strukturę drzwi, mebli, skandynawska prostota w połączeniu z nutą designu, prace wykonane przez lokalnych artystów i rzemieślników, jedwab wpleciony w zabudowę i wykończenie, zabielane deski dębowe - to cechy charakterystyczne tylko dla tego miejsca.

Na przestrzeń typu open space składa się przestronna strefa wypoczynkowa, w pełni wyposażona w sprzęt kuchnia z jadalnią, miejsce na jacuzzi oraz zapewniający prywatność gabinet. Hallem przechodzimy do sypialni z garderobą oraz łazienki z sauną. Tu szczegóły odgrywają niebanalną rolę - okna i parapety ze szkła artystycznego, wszechobecny kamień, szklane umywalki, delikatne zdobienia. Komfortu dodaje ponadto podgrzewana podłoga.

Uwieńczeniem apartamentu jest wyjście na duży taras z widokiem w stronę sopockich kortów tenisowych.

Posesja jest ogrodzona, z miejscami parkingowymi, zabezpieczona instalacją alarmową.

Serdecznie zapraszam - tu tworzy się klimat, który na długo pozostaje w pamięci.


The presented information does not form an offer in the meaning of Art. 66 and 71 of the Civil Code (J. L. 1964, number 16, item 93)