VISIT OUR

SOCIAL MEDIA PROFILE'S

Poland Sotheby's

Extraordinary real estate
in Poland and around the world

LOG ON OUR

NEWSLETTER

Thank you for your subscription.

You have already subscribed.

E-mail address was not found.

Your subscription is removed.

Time for confirmation the subscription expired.

Your subscription is removed.

Time for confirmation the subscription expired.

Back

Dom z gwarancją pogody

08-10-2015
English version of the article will be accessible soon

Zakup luksusowego domu nie musi oznaczać wyboru pomiędzy stylem życia a jakością nieruchomości. Zależnie od tego, czy potrzebujesz dużej ilości słońca... na stoku, szukasz ukojenia w otoczeniu natury, czy marzy Ci się wiatr przez 12 godzin dziennie, podpowiadamy jaką lokalizację z gwarancją pogody wybrać na swój drugi dom.

Alpy - narty na okrągło

Luksusowy dom w pobliżu alpejskich lodowców to propozycja dla tych, którym marzą się narty niemal przez cały rok. Skrzący się na szczytach śnieg nawet latem zapewnia możliwość uprawiania zimowych sportów. Ale nie tylko. Dostępna infrastruktura pozwala również bez desek cieszyć się przepięknymi panoramami na wysokości kilku tysięcy metrów. Tam gdzie nie sięga już biały puch zaczynają się trasy rowerowe i szlaki wędrowne. To wszytko sprawia, że w alpejskich miejscowościach nie sposób się nudzić. Obowiązkowym zakończeniem dnia spędzonego we włoskim, francuskim, szwajcarskim czy austriackim masywie będzie wieczór wspólnie spędzony przy kominku lub przy domowej saunie czy basenie.

 

Floryda - luksus w promieniach słońca

Tętniące życiem wybrzeże, ciepły klimat i bajeczne rezydencje to wizytówka południowo-wschodniego wybrzeża USA. Nic dziwnego. Dla wielu osób to miejsce idealne do życia pod każdym względem. Synonim luksusu, eldorado sławnych i bogatych, mieszkających w okazałych, komfortowych posiadłościach, sięgających brzegów morza. Wyjątkowe położenie gwarantuje im rozległy widok na zatokę i niezapomniane zachody słońca przez cały rok. Kilometry piaszczystych plaż zachęcają do spacerów, a wody zatoki Meksykańskiej z jednej i Atlantyku z drugiej strony kuszą miłośników sportów wodnych. Floryda to nie tylko nadmorskie życie. Pełne nocnych klubów, eleganckich pubów i restauracji miasta znaczą horyzont półwyspu linią drapaczy chmur, w których ulokowały się liczne instytucje biznesowe.

 

Półwysep helski - raj dla fanów kitesurfingu

Nie tylko siedziba w dalekich krajach oferuje możliwość wyjątkowo spędzonego czasu. Urzekające krajobrazy zmieniających się pór roku nad polskim morzem to propozycja dla osób ceniących sobie kontakt z naturą i aktywny styl życia. Płytkie wody wokół Mierzei Helskiej, z piaszczystym dnem i odpowiednią falą, gdzie niemal zawsze wieje wiatr, to doskonałe miejsce na uprawianie sportów wodnych, zwłaszcza pływania na desce z ogromnym latawcem zamiast żagla. Okolice Juraty czy Helu to również unikalny mikroklimat, rozległe wydmy, wrzosowiska oraz bory sosnowe, a także malownicze miejscowości rybackie, w które wtopione są urokliwe nadmorskie rezydencje dla najbardziej wymagających.

 

Afryka Południowa - spokój w cieniu gór

Wyżynno-górskie tereny opasane pasem nadmorskich nizin rozciągają się między wodami Atlantyku i Oceanu Indyjskiego. Ze względu na różnorodność krajobrazów, bogactwo roślinności i fauny Republika Południowej Afryki nazywana jest często światem w jednym kraju. Można tam znaleźć tropikalne plaże z rafą koralową, wysokie szczyty, pustynie, jaskinie, wodospady i wzgórza, na których z powodzeniem uprawiana jest od wieków winorośl. Słońce świeci nieustannie, choć nie jest gorące i palące jak w pozostałej części Czarnego Lądu. Dzięki temu stwarza znakomite warunki do uprawiania różnych sportów, w tym kajakarstwa, kolarstwa, wspinaczki górskiej czy gry w golfa. RPA to również niezapomniane, romantyczne wieczory pod rozgwieżdżonym niebem spędzone na tarasach licznych luksusowych nieruchomości.

 

Kajmany - baza na podwodne safari

Kajmany to grupa trzech wysp położonych między Kubą a Półwyspem Jukatan. Brak rzek a także przemysłu sprawia, że woda wokół nich jest krystalicznie przejrzysta. Nic więc dziwnego, że wielki błękit otaczający bujnie rozwijającą się wśród wapienno-koralowych skał faunę i florę, stał się mekką dla wielbicieli nurkowania. Jednak nie tylko podwodne safari przyciąga na ten niewielki archipelag ludzi z całego świata. Zatopione w kwiecistym raju bajeczne wille z widokiem na turkusową toń Morza Karaibskiego zapewniają najwyższy poziom wypoczynku, poczucie komfortu i prywatności.

 

- Jerzy Węglarz, Poland Sotheby's International Realty